social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Jak przygoda to tylko... w Miłosierdziu 18 - 05 - 2022

Miłośnicy klasycznej motoryzacji w sobotę 14 maja rozpoczęli nowy, 13 już sezon Mszą świętą i błogosławieństwem w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

Dla właścicieli klasycznych samochodów ich posiadanie , troska o piękny wygląd i jak najlepszą sprawność a potem parada taką wyszykowaną perełką po ulicach miast i drogach naszego kraju to z pewnością radość, pasja i przygoda dzielona z przyjaciółmi. „Jak przygoda to tylko w Warszawie (…), jak Warszawa to w maju, gdy kwitną bzy(…) śpiewała niegdyś Irena Santor. 

Ale w parafii Miłosierdzia Bożego chodzi o jeszcze inną, chociaż również majową, przygodę. Chodzi o najpiękniejszą przygodę, jaką jest bycie przyjacielem Jezusa. – Jezus nazywa nas swoimi przyjaciółmi. To wielka godność, zaszczyt i źródło radości. To jest piękna przygoda – przekonywał uczestników zlotu proboszcz parafii ks. prał. Wojciech Werner podczas Mszy świętej inaugurującej nowy sezon klasycznej motoryzacji. – Nasze auta ładnie wyglądają, ale żeby cieszyły, musimy zatroszczyć się, żeby też ładnie działały. Podobnie nasze życie wiary może ładnie wyglądać, ale nie cieszy, jeśli nie zadbamy o przyjacielską relację z Jezusem” – mówił kapłan. Po Eucharystii ks. Wojciech poświęcił klasyki wypełniające plac kościelny i przyległe parkingi, a następnie kawalkada złożona na z około 300 pojazdów wyruszyła przez miasto do Strzelec Wielkich.

Klasyczne rozpoczęcie sezonu organizowane od wielu lat w naszej parafii cieszy się coraz większą popularnością, gromadzi coraz więcej uczestników.
 
  • Relacja z wydarzenia wraz z fotogalerią na stronie tarnowskiego Gości Niedzielnego - kliknji TUTAJ
  
  • Realacja wraz galerią i materiałem video na stronie Informatora Brzeskiego - kliknji TUTAJ

Prezentacja przybyłych pojazdów

  • realizacja nagrania - Informator Brzeski


 

Wyjazad spod kościoła

  • realizacja nagrania - Informator Brzeski


 

Wyjazad spod kościoła

  • realizacja nagrania - Janusz Marcin Widla


Fotogaleria