social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia

 

4.06.2023 -  UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Oddajemy cześć Bogu Ojcu za cud stworzenia, Synowi Bożemu za dar odkupienia i Duchowi Świętemu za łaskę uświęcenia. Dzisiaj kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Bonifacego, biskupa i męczennika; we środę bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika pochodzącego z naszej diecezji. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na eucharystię.
 3. Nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ w dni powszednie o 17.30 a w niedziele o 18.00. Nowenna przed Uroczystością Serca Jezusa od środy w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 4. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ będzie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w salce nad Kawiarenką.
 5. Zapraszamy wszystkich małżonków, którzy chcieliby pogłębić swoją relację między sobą i z Panem Bogiem na kolejne „Spotkanie dla zabieganych w Domu Tobiasza i Sary”. Tematem rozważań, które poprowadzi ks. Maciej Ciamaga, będą grzechy cudze. Rozpoczęcie we środę o 19.00 w Sali Teatralnej.
 6. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. W tym dniu w naszym kościele msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 z procesją Eucharystyczną, po południu 15.15 i 18.30. Podczas Mszy świętej o 10.00 dzieci z klas IV będą przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej. Ofiara na tacę w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. W Oktawie procesja podczas nabożęństwa czerwcowego. W niedzielę procesja po Mszy świętej dla dzieci o 11.30. Prosimy grupy działające przy parafii o wzięcie feretronów i sztandarów. Procesja Eucharystyczna przejdzie jak co roku ulicami: św. Brata Alberta, Okulickiego, Czarnowiejską i powrót przez parking plebański do ołtarza polowego.
 7. Prosimy tego dnia nie parkować przy ołtarzu polowym i na parkingu przed plebanią, a na ulicy Jana Pawła II i brata Alberta tylko w wyznaczonych miejscach parkingowych. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w procesji. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy w swoich strojach. Niech to będzie wyznanie naszej wiary. To święto Eucharystii, dlatego postarajmy się przystąpić wcześniej do spowiedzi.
 8. Próba dla dziewcząt sypiących kwiaty w Boże Ciało we wtorek o godz. 17.00 w kawiarence parafialnej Makarios.
 9. Następna niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiara na tacę przeznaczona jest na utrzymanie parafii i dokończenie remontu. Przed wakacjami obiecano wstawić pozostałe trzy pary drzwi od strony zachodniej. Do zapłaty za prace stolarskie pozostało jeszcze 30.000 zł. Bóg zapłać za Waszą troskę o piękno naszej świątyni.
 10. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Codziennie o 15.00 wspólna Koronka i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 12. Jest jeszcze dziewięć miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej na początku września. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 13. W następną niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte, które odbywają się co 10 lat i mają na celu umocnienie naszej wiary i relacji z Panem Bogiem. Módlmy się gorąco aby wszyscy skorzystali z tego zbawczego czasu łaski. Nauki misyjne będą codziennie podczas Mszy świętych o 6.30, 9.00 i 18.00. Przed Eucharystią wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia. Codziennie o 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu a o 20.40 Apel Maryjny z nauką misyjną. Dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego będą przeżywać swoje rekolekcje w ramach Misji od środy do piątku. Szczegółowy program jest dostępny na ulotkach, tablicy ogłoszeń i stronie parafialnej.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym obszerny artykuł o naszej parafii.


28.05.2023 – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Zielone Świątki

 1. Dzisiaj obchodzimy Pięćdziesiątnicę, dzień Zesłania Ducha Świętego. Wspominając sakrament Bierzmowania prośmy, abyśmy w pełni korzystali z darów Ducha Świętego w codziennym życiu. W liturgii od jutra rozpoczynamy II część okresu Zwykłego.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. Święto Matki Kościoła. Msze święte jak w dzień powszedni. Odpust w sanktuarium św. Jakuba.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
w poniedziałek
Święto NMP Matki Kościoła;Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny
we środę święto
Nawiedzenia NMP;Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
we czwartek
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;Święci Karol Lwanga i jego Towarzysze, męczennicy
w sobotę
św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin czy urodzin.
 
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.00: we czwartek i w piątek. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi także podczas nabożeństw.
 2. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Na nowennę we czwartek zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, aby modlić się o powołania i o wytrwanie dla naszych diakonów Michała i Seweryna.
 4. W pierwszy piątek miesiąca – msze święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje. Msza św. dla młodzieży w I piątek o godz. 20.00
 5. W I sobotę Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo Fatimskie o 8.00.
 6. Wyjazd do wszystkich chorych w sobotę o 8.30.
 7. Następna niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszejodpust w Okocimiu. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej, do której jest zobowiązany każdy człowiek wierzący. Okazja do spowiedzi codziennie podczas nabożeństw.
 8. Nabożeństwa czerwcowe w niedziele o 18.00, a w dni powszednie o 17.30.
 9. Codziennie o 15.00 wspólna Koronka i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00.
 10. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna przejdzie taką trasą, jak każdego roku. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji Mieszkańców kolejnych rejonów parafii.
PORZĄDEK OŁTARZY:

Ołtarz I – przy ul. św. Brata Alberta koło państwa Guzków
Odpowiedzialni mieszkańcy z REJONU 1:
 • os. Jagiełły blok 1, 2, 3, 4, 5
Koordynuje: ks. Marcin

Ołtarz II - przy Z.S.P. nr 1
Odpowiedzialni mieszkańcy z REJONU 2:
 • os. Jagiełły blok 6, 7, 8, 9
Koordynuje: diakon Seweryn

Ołtarz III – przy ul. Czarnowiejskiej koło p. Małków
Odpowiedzialni mieszkańcy z REJONU 3:
 • Brzezowiecka,
 • Legionów Piłsudskiego blok 40a, 40b,
 • Legionów Piłsudskiego – domy prywatne,
 • Partyzantów domy prywatne
Koordynuje: ks. Stanisław

Ołtarz IV – przy ołtarzu polowym
Odpowiedzialni mieszkańcy z REJONU 4:
 • Partyzantów blok 5, 7, 9, 10, 24
Koordynuje: ks. Mariusz
 
Mieszkańców tych rejonów prosimy o kontakt z poszczególnymi księżmi.
 
 1. Rocznica I Komunii Świętej dla uczniów kl. IV z naszej szkoły będzie podczas głównej Mszy świętej w Boże Ciało o 10.00. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych.
 2. Nasza parafia organizuje wyjazd na największy Koncert Uwielbienia "Jednego Serca, jednego Ducha" do Rzeszowa w Boże Ciało tj. 8 czerwca Zapisy wraz z wpłatą 40 zł u ks. Marcina lub zakrystii. Więcej szczegółów znajduje się na plakacie i stronie internetowej - kliknij TUTAJ.
Koncert uwielbienia - Rzeszów - 8 czerwca w Boże Ciało
 
 1. Jest jeszcze kilkanaście miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej - kliknij TUTAJ. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
Ziemia Święta szerzej zobaczona - pielgrzymka parafialna 2023 z ks. prof. Piotrem Łabudą
 
 1. Dzisiaj rozpoczyna się tygodniowy odpust w sanktuarium w Okulicach. Szczegóły na plakatach.
 2. Serdecznie zapraszamy do udziału w ewangelizacji z bł. Karoliną w 2025 roku w 18 miejscach na terenie Województwa Małopolskiego, m.in. w Sanktuarium w Okulicach, która polegać będzie na głoszeniu Słowa, świadectwach, Eucharystii i uwielbieniu. Możliwe to będzie, jeżeli wesprzecie nas w głosowaniu, które trwa do 15 czerwca w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego na nasz projekt ogólnowojewódzki o numerze OGW36 – Teatralne i muzyczne opowieści o bł. Karolinie. Głosowanie odbywa się w formie papierowej lub elektronicznej pod adresem https://malopolska.budzet-obywatelski.eu/glosowanie. Karty do głosowania są na stolikach z gazetami.

Archiwum ogłoszeń parafialnych z bieżącego roku i poprzednich lat: