social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia


25.09.2022 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
Święty Wincenty a Paulo, prezbiter
we wtorek
św. Wincentego à Paulo, prezbitera;Święty Wacław, męczennik
we środę
Wacława, męczennika; Święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel
we czwartek
św. Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała;Święty Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła
w piątek
św. Hieronima, prezbitera i Doktora Kościoła;Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła
w sobotę
św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewica i Doktor Kościoła.Wszystkim solenizantom i jubilatom a wśród nich Ks. Michałowi, składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na mszę świętą i do Komunii świętej w dniu imienin, urodzin czy jubileuszu.
 
 1. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym we wtorek po wieczornym nabożeństwie.
 2. We środę 28.09 o godz. 15.00 odbędzie się akcja "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata". Zapraszamy do wspólnej modlitwy tradycyjnie w trzech miejscach: 
 • przy skrzyżowaniu ulic Czarnowiejskiej i Okulickiego;
 • przy kapliczce na skrzyżowaniu Jasnej i Konstytucji 3-go maja
 • przy kapliczce na skrzyżowaniu ul. Leśnej i Poprzecznej.
 
Módlmy się o pokój na ziemi, o wierność Ewangelii, o nawrócenie zatwardziałych grzeszników, za prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców oraz przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga, a także w ważnych intencjach naszej społeczności. Nie będzie w tym dniu wystawienia Najświętszego Sakramentu w kościele.
 
 1. Wspólnota Matki w Modlitwie zaprasza do modlitwy za dzieci i wnuki w każdą środę po wieczornym nabożeństwie.
 2. Spotkanie Rady Parafialnej we środę o 19.15 w sali na plebanii. Zapraszamy wszystkich członków Rady. Dobiega końca kadencja obecnej Rady Parafialnej, dlatego bardzo prosimy o zgłaszanie kandydatów do 15 października. W niedzielę 16 października zostanie podana lista kandydatów, a wybory w całej diecezji odbędą się w niedzielę 23. Kartki z nazwiskami kandydatów można składać w kancelarii lub w zakrystii.
 3. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego są celebrowane za żyjących we czwartek wraz z nowenną i za zmarłych w piątek wraz z koronką o 15.00. Zachęcamy do udziału.
 4. Członków Straży Honorowej NSPJ zapraszamy w każdy czwartek od 16.00 do 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach duchowego przygotowania do Jubileuszu 25-lecia istnienia Straży w naszej parafii.
 5. Msza święta i nabożeństwo z modlitwą o uwolnienie od zniewoleń i uzdrowienie duszy i ciała w piątek o 18.00 w sanktuarium św. Jakuba.
 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 8.00.
 7. Wyjazd do chorych w sobotę według ustaleń z księżmi.
 8. W sobotę rozpoczyna się październik. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00. Na nabożeństwach różańcowych o 17.30 dzieci będą otrzymywać specjalne naklejki. Zachęcamy wspólnoty parafialne do prowadzenia rozważań, podczas gdy tajemnice będą odmawiać – jak to mamy w zwyczaju – dzieci. Z odmówieniem cząstki różańca bez przerwy związany jest przywilej odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 9. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej.
 10. Do końca września można nadsyłać prace na Wakacyjny Konkurs Fotograficzny „Przyjdźcie, zobaczcie Dzieła Pana”. Szczegóły na stronie internetowej.
 11. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Maryjny z odpustem ku czci Matki Bożej Różańcowej do Bochni. Zachęcamy do pielgrzymowania. Szczegóły na plakatach.
 12. Zachęcamy mężczyzn do udziału w męskiej pielgrzymce do Medjugorie. Szczegóły na plakatach.
 13. Odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Barbara Czoba i Kazimierz Szosta. Polećmy Ich wieczność i wszystkie nasze sprawy Bożemu Miłosierdziu.

Archiwum ogłoszeń parafialnych z bieżącego roku i poprzednich lat: