social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Ogłoszenia

 

7.04.2024 - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO


 
 1. Dzisiaj przeżywamy Odpust Parafialny ku czci Miłosierdzia Bożego. Za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami - te warunki to:
 • Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji - zyskuje się odpust cząstkowy);
 • Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna;
 • Przyjęcie Komunii Świętej;
 • Odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario") w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji samego papieża, choć i ta modlitwa jest bardzo cenna; modlitwa związana z odpustem ma być skierowana w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież. Intencje te są często ogłaszane - kliknij TUTAJ by sprawdzić aktualną, kwietniową intencję);
 • Wykonanie czynności związanej z odpustem (w tym przypadku: odmówienie wspomnianej Koronki do Miłosierdzia Bożego).
 
 1. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach. Codziennie w łączności z wieczornym nabożeństwem pomodlimy się litanią do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby w oknach naszych domów umieścić na ten tydzień obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Będzie to wyrazem parafialnej jedności na modlitwie.
 2. Jutro liturgiczne obchody Uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Wszystkich, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego prosimy, aby zabrali deklaracje ze stolików z gazetami i wypełnione przynieśli jutro na wieczorną Mszę świętą.
 3. Rodziców i dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na spotkanie we środę o 18.00. To ostatnie spotkanie przed Uroczystością I komunii, dlatego prosimy o niezawodne przybycie. Dzieci otrzymają książeczki do modlitwy.
 4. Spotkanie Wspólnoty Matki w Modlitwie we środę po wieczornym nabożeństwie w sali nad kawiarenką.
 5. Spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na pielgrzymko-wycieczkę do Belgradu i Skopje odbędzie się we czwartek o godz. 19.00 w sali teatralnej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy prowadzi ks. Marcin.
 6. Zbiórka uczestników pielgrzymki do Włoch organizowanej przez Klub Seniora we czwartek o godz.23.30 na parkingu przy cmentarzu.
 7. Zapraszamy wszystkich małżonków na kolejne spotkanie w Domu Tobiasza i Sary w piątek o 19.00. Tematem będzie V przykazanie Dekalogu. Gospodarzem spotkania w Sali teatralnej będzie ks. Piotr Cebula z Wydziału Duszpasterstwa Rodzin i bł. Rodzina Ulmów.
 8. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w piątek po wieczornym nabożeństwie w sali nad kawiarenką..
 9. Następna niedziela to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do rodzinnego pochylenia się nad Biblią. Kazania będzie głosił kombonianin, ks. Rene Agbonou, a działalność misyjną zgromadzenia będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek.
 10. Jest to II niedziela miesiąca - ofiary na tacę przeznaczone są na utrzymanie parafii.
 11. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 12. Codziennie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zbiorowe Msze święte wotywne do Miłosierdzia Bożego za żyjących we czwartek wraz z nowenną do Miłosierdzia Bożego i za zmarłych w piątek wraz z koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00.
 13. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godzinie 17.30 w dniach, w których nie wypada inne nabożeństwo. W „Sztafecie Różańcowej” w intencji parafii w tym tygodniu modlimy się w intencji mieszkańców rejonu 8. Są to ul. Błękitna, Garbarska, Partyzantów blok VILLA NOVA, Spokojna, Zamknięta, Zapraszamy mieszkańców do wspólnej modlitwy w kościele.
 14. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.
 15. Zbiórka do puszek w dzisiejszą niedzielę przeznaczona jest na CARITAS.
 16. Wszystkich posiadaczy i miłośników starych pojazdów zapraszamy w sobotę 20.04 na Brzeskie Rozpoczęcie Sezonu Klasycznej Motoryzacji. Msza święta i poświęcenie pojazdów o 11.00.
 17. Odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Feliks Ludew. Polećmy Jego wieczność Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

 Archiwum ogłoszeń parafialnych z bieżącego roku i poprzednich lat: