social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Chór GAUDIUM

Chór parafialny Gaudium powstał w 2011 r. przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku z inicjatywy Iwony Mikołajek i Andrzeja Gicali, gromadząc w swych szeregach dorosłych pasjonatów śpiewu i muzyki z obszaru tej parafii jak również spoza niej. Ks. Stanisław Chełmecki, sprawuje opiekę duchową, a także czynnie realizuje tutaj swoje muzyczne zainteresowania. Obecnie do chóru należy około 40 osób – kobiet i mężczyzn, którzy różnią się wiekiem, zawodem, stanem, ale których łączy radość śpiewania i radość  wspólnych prób, spotkań, występów. Nie mogło być inaczej, gdyż słowo gaudium po  łacinie znaczy właśnie radość.  Chórzystów do występów fachowo przygotowuje i dyrygenturę prowadzi Iwona Mikołajek przy współpracy z Andrzejem Gicalą i z akompaniatorem Krzysztofem Musiałem. W różnorodnym i bogatym repertuarze zespół posiada utwory muzyki filmowej, kolędy i pastorałki, poezję śpiewaną, przeboje muzyki popularnej, pieśni religijne, patriotyczne i inne. Pracuje nad nim na próbach w każdy czwartek, o godzinie 20.00 w salce nr 22 nad kawiarenką Makarios w domu parafialnym. Ponadto szlifuje formę czasie wyjazdowych warsztatów muzycznych.Kierownictwo  wraz z opiekunem duchowym oraz członkowie chóru zapraszają serdecznie do swego grona wszystkich pragnących dzielić się z innymi swoimi talentami wokalnymi, tutaj je rozwijać i realizować swoje marzenia.

Warto odnotować, że jednym z projektów, w którym uczestniczyli wspólnie pani Iwona, panowie Andrzej i Krzysztof było „Pop Oratorium Miłosierdzie Boże,” przygotowane pod auspicjami Parafii Miłosierdzia Bożego oraz Miejskiego Ośrodka Kultury, wystawione w naszym kościele 10 i 11 kwietnia 2010 r. Uczestniczyły w nim chóry pod kierunkiem pani Iwony i pana Andrzeja, a  pan Krzysztof był jednym z instrumentalistów.
 
Chór nie poprzestaje na wypełnianiu swego głównego programowego zadania jakim jest udział w oprawie liturgicznej, szczególnie podczas uroczystych Mszy św., ale także uczestniczy w ważnych wydarzeniach i koncertach w parafii i w brzeskim RCKB. Ostatnio również koncertuje coraz dalej,  jak np. we Wrocławiu i w Bułgarii.

Do tej pory były to: 

 

 
  • koncerty charytatywne
   
  • udział wraz z Grupą 25+ we wspólnym projekcie „Przed sklepem jubilera”
 
  • koncert w parafii NSPJ we Wrocławiu – Pawłowicach
 

Minigaleria