social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Przyjęli Jezusa 11 - 05 - 2022

W niedzielę 8 maja w naszym kościele parafialnym ponad 120 dzieci w dwóch grupach przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. 

Do tego wyjątkowego dnia dzieci przygotowywały się na lekcjach religii, na comiesięcznych spotkaniach modlitewnych razem z rodzicami w kościele oraz podczas sobotniego nabożeństwa pokutnego i pierwszej spowiedzi świętej, a już dużo, dużo wcześniej w rodzinnym domu. Właśnie w domu, w tym małym, domowym kościele pod czułym okiem mamy, taty, babci, dziadka stawiały „pierwsze kroki” w wierze, uczyły się pacierza i znaku krzyża. To tutaj, wśród najbliższych, codziennie otrzymują świadectwo miłości Boga i bliźniego. 

Dlatego podczas Mszy świętych o 11.30 oraz o 13.30 celebrowanych przez ks. prał. Wojciecha Wernera mogły powiedzieć Panu Jezusowi jak bardzo Go kochają i jak bardzo czekały na ten dzień, by Go przyjąć do swoich czystych serc. Dziękczynieniu za dar Ciała Pańskiego towarzyszyła także modlitwa o to, by radość tego dnia i pragnienie przyjmowania Jezusa w Eucharystii trwała w nich przez całe życie. Jako wyraz wdzięczności i troski o kościół dzieci i rodzice złożyli dar ołtarza w postaci ofiary na szaty liturgiczne.

Dzięki zaangażowaniu rodziców oraz ks. Marcina Minorczyka i pana Andrzeja Gicali w przygotowania do ceremonii pierwszokomunijnych, ten dzień spotkania z Panem Jezusem w Hostii miał piękny, świąteczny przebieg. Rodzice i dzieci włączyli się w posługę liturgiczną podczas Eucharystii, śpiew i modlitwę. Wagę i niezwykłość wydarzenia podkreślał także wystrój świątyni, o który zadbała siostra Dorota Totoń.

Tego dnia dzieciom w uroczystości towarzyszyli najbliżsi: rodzice i rodzice chrzestni, rodzeństwo, dziadkowie a także wychowawcy i dyrekcja szkoły, w której są uczniami klas trzecich. 

Po niedzieli rozpoczął się tzw. Biały Tydzień. Podczas kolejnych dni tego tygodnia na nabożeństwach majowych i Eucharystii wieczornej w naszym kościele widoczna była biel dziecięcych strojów, a myślą przewodnią homilii była wdzięczność: Sercu Jezusa i Maryi, kapłanom, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom oraz misjonarzom i misjom.
 


Fotogaleria