social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Rok szkolny 2021/22 zakończony! 27 - 06 - 2022

„Zawsze się radujcie. Nieustannie się módlcie. Za wszystko dziękujcie”(I Ts 5, 16-18) mówi Pan. Zatem, gdy rok szkolny i katechetyczny dobiega końca, gdy dziesięć miesięcy wysiłku intelektualnego znajduje pomyślny finał jest za co Panu Bogu dziękować. 

Co roku brać szkolna, uczniowska i nauczycielska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika, z Technikum im. J. Piłsudskiego oraz Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym im. św. S. Faustyny gromadzi się w ostatnim tygodniu przed wakacjami w naszym kościele parafialnym na Mszach Świętych celebrowanych dla poszczególnych placówek przez naszych kapłanów. 

Nauczyciele i uczniowie przychodzą tutaj, aby wspólnie ze swoimi rodzicami i bliskimi modlić się dziękując za miniony rok, osiągnięte wyniki, zdane egzaminy czy poczynione postępy a także prosić o dobrze spędzony czas wakacyjnego wypoczynku. W tym dniu podziękowania zostały również skierowane do Dyrekcji szkoły, rodziców i nauczycieli a w szczególności do pani Marii Stolińskiej, wicedyrektor ZSP i pani Bogumiły Fuczek za wieloletnią pracę w tej szkole oraz do Siostry Doroty Leśniowskiej, która decyzją władz zakonnych została przeniesiona do posługi w innej placówce. 

Do modlitwy i do spędzania wakacji z Bogiem zachęcał społeczność Zespołu Szkolno Przedszkolnego ks. prał. Wojciech Werner, wyrażając radość, że tegoroczne zakończenie roku szkolnego wypadło w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ks. Proboszcz podkreślił, że Pan Jezus mówi do wszystkich dzieci, że bardzo je kocha i każde z nich przytula do Swojego Serca. 

Podczas Mszy świętych sprawowanych w intencji uczniów i nauczycieli dzieci z przedszkola i uczniowie szkół włączają się w posługę liturgiczną. Na Eucharystii dla szkół średnich śpiew animowała grupa młodzieży przygotowana przez p. Małgorzatę, a na Mszy świętej dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei pod kierunkiem pana Andrzeja.


Fotogaleria