social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Uwielbienie i deszcz błogosławieństw 20 - 06 - 2022

16 czerwca, w Uroczystość Bożego Ciała prawie 70 osób z naszej parafii i naszych gości wzięło udział w największym w Europie koncercie uwielbienia w Rzeszowie. Wyjazd autokarowy zorganizował ks. Marcin Minorczyk. 

To już drugi taki wyjazd, który miał na celu dziękczynienie i oddanie czci Panu Jezusowi razem ze wspólnotą Jednego Serca Jednego Ducha, którą tworzą wykonawcy i uczestnicy gromadzący się w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w rzeszowskim Parku Sybiraków.

W tym roku koncert wyróżnił się nie tylko tym, że odbył się po raz dwudziesty i to po dwóch latach na żywo, bez ograniczenia do spotkania w cyberprzestrzeni. Ale można pokusić się o stwierdzenie, że był wyjątkowo obfity w deszcz błogosławieństw, dosłownie i w przenośni. Zaczął się bowiem i zakończył obfitym deszczem stając się namacalną wprost odpowiedzią na wyśpiewane prośby wielotysięcznego tłumu: „I niech spłynie deszcz błogosławieństw Twych. Ojcze obmyj mnie, Duchu Święty przyjdź”. Dlatego ciepła, radości i dobrej energii nie zabrakło tego wieczoru ani na scenie, ani wokół sceny. Deszcz niespecjalnie przeszkadzał ani artystom, ani publiczności. Cały plac został wypełniony chwałą Boga! 

– „Było pięknie! Trochę mokro, ale dla Pana Jezusa można znieść taką niedogodność”, „To był chrzest z nieba dla uczestników”, „Uwielbienie Pana jak ładna pogoda to nie sztuka, ale jak leje i wieje to dopiero świadectwo!”- komentowali uczestnicy. 

Nie zabrakło też modlitwy o pokój na Ukrainie i udziału artystów oraz świadectw i podziękowań uchodźców z tego kraju. Strojami i wykonaniem kilku utworów zachwyciła grupa bandurzystek ze Lwowa. Ich występ zakończył wspólny z widzami śpiew „Hej, sokoły…” 

Rozmaitość gatunków muzycznych począwszy od rapu poprzez reggae, nuty rockowe i folkowe, przepiękne teksty w profesjonalnych aranżach i wykonaniach artystów estrad polskich i zagranicznych sprawiły, że każdy odnalazł tego wieczoru coś dla siebie, coś co pozwoliło lepiej, inaczej niż zwykle chwalić Pana: tańcem, śpiewem, radością czy po prostu poruszeniem ducha. Nie można też nie wspomnieć o fantastycznie brzmiącym chórze JSJD z udziałem pochodzącej z Brzeska p. Moniki oraz mistrzostwie muzyków towarzyszących solistom. 

Budująca była liczna obecność na koncercie młodzieży, również i w naszej grupie. Kilkoro z nich razem z naszym księdzem opiekunem zostało nawet poproszonych o wypowiedź dla TVP Rzeszów.
 
  • Więcej zdjęć autorstwa Pani Małgorzaty Toboły - kliknji TUTAJ


Fotogaleria