social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

A co jeśli tak naprawdę muszę tylko kochać? 20 - 07 - 2022

17. lipca w kościele pw. św. Antoniego, przebywająca na oazie w tym uzdrowisku ponad 50-osobowa grupa dzieci tworzących Scholę Ziarenka Nadziei z parafii pw. Miłosierdzia Bożego z Brzeska śpiewała w czasie liturgii, a potem koncertowała dla licznie zgromadzonych słuchaczy.Ja dziękuję za „dziś" i zapraszam serdecznie już teraz na „jutro", czyli w zimie, w okresie bożonarodzeniowym z koncertem kolęd i pastorałek mówi ks. Jan Wnęk, proboszcz parafii pw św. Antoniego.

W Krynicy Zdroju „Ziarenka Nadziei" przebywały przez 8 dni, od 11 do 18 lipca, na oazie, warsztatach muzycznych. Szczególnych, bo były możliwe pierwszy raz od dwóch lat.

Jest 51 dzieci i 5 opiekunów. Prawie  80% dzieci, które są z nami dziś w Krynicy, które wyjechały na oazę, są z nami po raz pierwszy, bo w scholi śpiewają dzieci do 6 klasy szkoły podstawowej i w ciągu minionych 2 lat dwa roczniki musiały opuścić zespół a zasadniczo nie było naborów. Jednak mimo to, że mamy odnowiony skład, tradycyjnie z warsztatów przywozimy nowy program, koncert. W tym roku o miłości. W Brzesku zaprezentujemy go po wakacjach dla rodziców, mieszkańców miasta i wszystkich naszych dobrodziejów, jak zwykle jako dowód, że jesteśmy, działamy i nie marnujemy talentów - mówi Daniel Majcher, opiekun scholi.Od początku szefem artystycznym zespołu jest Andrzej Gicala. - Pomysł na nowy program już mieliśmy wcześniej. Inspirujemy się i pożyczamy niektóre utwory takich zespołów jak „Małe TGD" czy odkryty niedawno Krakowski Chór Dziecięcy. Na płycie „Góry, do góry" Małego TGD ją moim zdaniem dwie perełki. Piosenką, która od dawna chodziła nam po głowie to była „Miłość" ze słowami w referenie „A co jeśli tak naprawdę muszę tylko kochać?". Drugą piosenką, którą mocno się zainspirowaliśmy był utwór "Jesteś". To jest takie wyznanie wiary, to jest sedno, cel, do którego dążymy, bo to jest o Bogu. Wokół tego osnuliśmy całą historię programu - opowiada Andrzej Gicala.
 
  • Obszerna fotogaleria z koncertu autrorstwa Pana Grzegorza Brożka - kliknji TUTAJ